Karty RFID


Karty RFID

RFID to nowoczesne rozwiązanie bazujące na falach radiowych. Plastikowe karty RFID pozwalają na szybki odczyt zapisanych nań danych nawet do kilkuset centymetrów od czytnika. Podstawowa konfiguracja RFID uwzględnia układ czytnika (nadajnik, odbiornik dekoder, antena nadawcza i odbiorcza) oraz układ etykiet (anteny oraz układ elektroniczny). Jako że RFID uwzględnia różne standardy, do szeroko pojętych plastikowych kart wykorzystano jedynie część z nich. Ich zasadnicza różnica polega na rodzaju kodowania, wielkości pamięci znacznika, szybkości transmisji i wielu pomniejszych kwestii.

  • Najprostszym, najpowszechniejszym, a zarazem najwygodniejszym systemem kodowania standardu RFID jest Unique. Plastikowe karty o częstotliwości 125 kHz oraz prędkości transmisji 2 kb/s znajdą zastosowanie głównie w szeroko pojętym biznesie, zwłaszcza na magazynach, halach produkcyjnych, w dużych korporacjach etc. Bez większych przeszkód można stosować je jako karty kontroli dostępu bądź rejestratory czasu pracy.
  • Równie pożądanym, wygodnym i praktycznym system kodowania RFID jest standard Mifare. Karty zawierające procesory obsługujące szyfrowanie pozwalają stosować zarówno proste jak i nieco bardziej skomplikowane znaczniki pamięciowe. Plastikowe karty o częstotliwości działania 1,56 MHz oraz prędkości transmisji danych 106 kb/s doskonale sprawdzą się jako karty bankowe, karty identyfikacyjne, a także karty-bilety.

Specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości kart plastikowych RFID. W pełni spersonalizowane, solidne i wytrzymałe sprawdzą się nawet w przypadku wzmożonej eksploatacji. Zajmujemy się produkcją oraz sprzedażą hurtową – od stu nawet do kilkunastu tysięcy egzemplarzy. Czas realizacji zamówienia oscyluje w granicach dwóch dni.